Вести Емисии Македонија Топ тема

Топ Тема Анализа на изборната кампања за претседател на државата 04.04.2024

Од Прилеп, Скопје, Крушево, Струмица почнува трката кон Вила Водно.

Дали програмите на кандидатите за иден шеф на државата или партиските машинерии ќе бидат пресудни кои двајца од нив ќе го трчаат вториот круг.

Вечерва во Топ Тема анализа на изборната кампања за претседател на државата која стартува денеска со Александар Кржаловски од МЦМС и Владимир Божиновски од ИПИС.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Дејан Дејан

На 30 јуни непосредни внатрепартиски избори за претседател на СДСМ

Дејан Дејан

Мицкоски на средба со пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Твоја Македонија“

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе