Избори 2020 Македонија Топ тема

Кој колку доби или изгуби на вчерашните парламентарни избори во споредба со 2016-та година?

Боби Христов ги анализира резултатите од вчерашните парламентарни избори , споредувајќи ги со изборите кои се одржаа во 2016-тата година. Колку партиите изгубија гласови во однос на резултатот од пред 4 години и дали некој политички субјект оствари подобар резултат на овие парламентарни избори?

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

По координацијата со пратеничките групи се очекува да продолжи седницата за избор на новата влада

Дејан Дејан

Струмичанка измамена за повеќе од 8 000 евра

Дејан Дејан

СДСМ се подготвува за внатрепартиски избори

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе