ТЦР СЕРИЈА:СТЕФАНОВСКИ 7,ДАВИДОВСКИ 16 НА ПОЛ РИКАР

Македонските автомобилисти денеска има премиера  во Европската ТЦР серија.На првата трка во Ле Кастеле,Игор Стефановски кој од ЕТЦЦ купот се пресели во ТЦР ,заврши на 7.место со автомобилот Хјундаи И...

БИТОЛА ДОМАЌИН НА Ф4 ОД КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

Битола и оваа сезона ќе биде ракометен центар во завршницата од  домашниот Куп.На 18 и 19 мај во салата Младост,битолските екипи Пелистер и Еурофарм Работник ќе ја имаат поддршката од...

НАДАЛ СЕ ВРАТИ НА ВРВОТ ОД АТП ЛИСТАТА

Шпанскиот тенисер Рафаел  Надал   се врати на врвот од АТП листата,откако  вчера го освои турнирот во Рим и со 8770 бодови го престигна швајцарецот Роже Федедер.Во првите пет месеци од...

МЕСИ ПО РЕКОРДЕН ПЕТТИ ПАТ ЈА ОСВОИ ’’ЗЛАТНАТА КОПАЧКА’’

Аргентинецот  Лионел Меси е првиот фудбалер во Европа кој по петти пат ја освои  „Златната копачка“.Звездата на Барселона постигна 34 голови на 36 средби во Шпанскиот шампионат и со 68...

РАБОТНИЧКИ ВОДИ СО 1-0 ПРОТИВ МЗТ СКОПЈЕ ВО ПЛЕЈ-ОФ ФИНАЛЕТО

Работнички  со победа од  86-77 против МЗТ ја отвори финалната серија во битка за домашниот шампионски  трон.Најуспешниот  македонски  кошаркарски тим  имаше одлична завршна четвртина против клубот кој доминира изминативе шест...

НБА ПЛЕЈ-ОФ: ГОЛДЕН СТЕЈТ ГО ПОРАЗИ ХЈУСТОН СО 41 ПОЕН РАЗЛИКА

Актуелниот НБА шампион брзо ја врати предноста во финалната серија на Западната конфернција за водство од 2-1 над  предизвикувачот Хјустон.Првиот меч од серијата што се играше во Оукленд,Вориорси го добија...

Хјустон во полуфинале, Леброн Џејмс со тројка во последната секунда го реши мечот со Индијана

Хјустон им се приклучи на Голден Стејт и Њу Орлеанс во полуфиналето на Западот во НБА плеј офот. Најдобриот тим во основиот дел од сезоната на домашен терен ја елиминира...

Реал обезбеди голема предност во Минхен

Реал Мадрид оствари голема предност откако обезбеди триумф во Минхен кај Баерн од 2:1 во првиот меч од второто полуфинале во фудбалската Лига на шампиони. На „Алијанц“ арената домашниот тим...

Шкендија и официјално шампион, Скопје и Пелистер испаднаа во Втора лига

Шкендија и официјално ја прослави новата титула во Првата македонска лига која ја напуштаат Скопје и Пелистер по одигрувањето на 36 последно коло. Тетовци на домашен терен славеа против Пелистер...

Одбојкарите стартуваа со триумф над Косово во „Сребрената“ Евролига

Македонската одбојкарска репрезентација стартуваше со триумф во Сребрената Евролига. На гостувањето во Урошевац го совлада Косово со 3:1 во првото коло од А групата. Откако го загуби првиот сет со...