ЖРК Вардар лесно до шесттата титула во Купот

ЖРК Вардар со нова титула шестта во Куп на Македонија ја заврши сезоната и стана вториот тим во историјата на женскиот ракомет што пет пати по ред го освојувал во...

Ангелов со мајсторија му го нанесе третиот пораз по ред на Вардар

Работнички ја продолжи пролетната мизерија на Вардар, откако го совлада со минимални 1-0 во градското дерби одиграно во рамки на 30.коло во Првата лига. За „црвено-црните“ ова беше трет пораз...

Металург закажа финале со Вардар: Голманот Томовски го уништи Еурофарм

Металург славеше со 28-21 против Еурофарм Работник во второто полуфинале на завршниот турнир во Купот на Македонија во ракомет, што се одржува во Битола. Скопјани го диктираа резултатот и водството...

Ѓоковиќ не може ниту против 140-тиот тенисер во светот

Новак Ѓоковиќ никако да ја пронајде својата форма, откако денеска на турнирот во Барселона испадна уште на својот прв натпревар, односно во второто коло. Поранешниот светски рекет број 1 загуби...

ВАРДАР И МЕТАЛУРГ ВО ТЕРМИН ОД 20.30 СО ПРЕНОС НА ТВ ТЕЛМА

Дерби мечот од 5.коло во домашната машка ракометна  Супер лига помеѓу Вардар и Металург ќе се игра утре (04.05.2018) во СЦ Јане Санданско во нов термин од 20.30.Вардар  неодамна ја...

МЗТ ГО ДОБИ ДЕРБИТО СО РАБОТНИЧКИ

МЗТ Скопје му се реваншираше на  Работнички за поразот   од  4.коло на Супер лигата но и за прв пат сезонава славеше над вечниот ривал. Вечерва во СЦ Јане Сандански,актуелниот шампион...

Вардар го реши Пелистер со +19 за очекувано финале во Купот

Вардар очекувано се пласираше во финалето на Купот на Македонија, откако го прегази Пелистер со 46-27 во првото полуфинале на завршниот турнир во Битола. Домашниот тим почна добро и во...

Вардар го доби Монпелје за противник во полуфиналето на „Ф4“ во Келн

Вардар го доби Монпелје за противник во полуфиналето на деветото издание од фајнал фор турнирот во Келн. Францускиот тим прв ќе им застане на патот на „црвено црните“ кон одбраната...

Кливленд го врати брејкот, Сан Антонио се спаси од елиминација

Кливленд славеше на гостински терен кај Индијана со 104:100 и ја израмни серијата прв до четири победи во првото коло од НБА плеј офот во Источната конференција. За брејкот во...

Наполи го доби Јувентус за неизвесна завршница во Калчо лигата

Наполи ја направи неизвесна завршницата и борбата за титулата во италијанскиот фудбалски шампионат. На гостувањето во Торино го совлада актуелниот првак Јувентус со 1:0 во рамките на 34 то коло...