Реал Мадрид си купи нов стопер за 50 милиони евра

По доаѓањето на Зинедин Зидан на клупата, Реал Мадрид денеска го официјализираше првото засилување за идната сезона. Стоперот на Порто, Едер Милитао од следната сезона ќе го носи дресот на...

Ангеловски: На секој натпревар одиме на победа

Во пресрет на стартот на квалификациите за Европското првенство селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски најави дека на секој дуел ќе атакуваме на победа и дека ќе атакуваме...

Ангеловски го објави списокот за Летонија и Словенија

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски го објави списокот на играчи кои ќе бидат во конкуренција за првите натпревари од квалификациите за Европското првенство против Летонија и Словенија. Откако...

Атлетико ослабен пред дуелот со Јувентус

Вечерва ќе бидат познати уште две екипи кои ќе го продолжат настапот во фудбалската Лига на шампиони. Јувентус во Торино ќе се обиде да ја надополни негативата од два гола...

ФИФА најавува 48 учесници на СП во Катар

Светската фудбалска асоцијација е подготвена да го зголеми бројот на учесниците на Мундијалите. Иако постојат неколку пречки сепак предвидувањето дека профитот може да достигне и до 400 милиони долари тие...

ЈУНИОРИТЕ НА МАНЧЕСТЕР ГО ШОКИРАА ПАРИЗ,ПОРТО НА ПРОДОЛЖЕНИЈА ЈА СОВЛАДА РОМА

Манчестер Јунатед синоќа имаше неверојатна вечер на Паркот на Принцовите.Отпишаниот состав на Солскјер после првото осмифинално  соочување со Звездите на ПСЖ ,успеа да победи со 3-1 среде Париз и на...

Инфантино со тројно помала плата од Блатер

Светската фудбалска федерација во изминативе четири години бележи приход од 6,4 милијарди долари, а готовинските резерви во моментов изнесуваат 2,7 милијарди. Зголемениот приход е резултат на одржувањето на Светското првенство...

БЕЗ ГОЛОВИ НА ДЕРБИТО ЕВЕРТОН-ЛИВЕРПУЛ,СИТИ ЛИДЕР НА ПЛ

Евертон и Ливерпул одиграа 0-0 во Мерсисајд“дербито. Во  натпревар со огромно значење за Ливерпул,Евертон избори  реми на Гудисон Парк.Фаворитот преку Салах пропушти идеална шасна во 1.полувреме.Во вториот дел,Мане,Салах и Фирмињо...

ПАНДЕВ СО 400 НАСТАПИ ВО СЕРИЈА ’’А’’

Горан Пандев ,капитенот на македонската фудбалска репрезентација  влезе во одбрано друштво. Македонецот стана само шестиот странец  со 400 натпревари во Серија А и втор од активните покрај Самир Хандавиќ од...

Ѓорѓиоски и ФФМ обвинети за затајување данок – од Куќата на фудбалот остро демантираат

Поранешниот претседател на Фудбалската федерација на Македонија, Илчо Ѓорѓиоски од Финансиската полиција е обвинет за затајување данок и за фалсификување или уништување на деловни книги. Кривична пријава е поднесена и...