МЕСИ ПО РЕКОРДЕН ПЕТТИ ПАТ ЈА ОСВОИ ’’ЗЛАТНАТА КОПАЧКА’’

Аргентинецот  Лионел Меси е првиот фудбалер во Европа кој по петти пат ја освои  „Златната копачка“.Звездата на Барселона постигна 34 голови на 36 средби во Шпанскиот шампионат и со 68...

Реал обезбеди голема предност во Минхен

Реал Мадрид оствари голема предност откако обезбеди триумф во Минхен кај Баерн од 2:1 во првиот меч од второто полуфинале во фудбалската Лига на шампиони. На „Алијанц“ арената домашниот тим...

Шкендија и официјално шампион, Скопје и Пелистер испаднаа во Втора лига

Шкендија и официјално ја прослави новата титула во Првата македонска лига која ја напуштаат Скопје и Пелистер по одигрувањето на 36 последно коло. Тетовци на домашен терен славеа против Пелистер...

Ангелов со мајсторија му го нанесе третиот пораз по ред на Вардар

Работнички ја продолжи пролетната мизерија на Вардар, откако го совлада со минимални 1-0 во градското дерби одиграно во рамки на 30.коло во Првата лига. За „црвено-црните“ ова беше трет пораз...

Мохамед Салах најдобар играч во ПЛ

Мохамед Салах е добитник на наградата за најдобар фудбалер во англиската Премиер лига за сезоната 2017/18. Играчот на Ливерпул победи во изборот на Асоцијацијата на професионални фудбалери во Англија. Египетскиот...

Шкендија по втор пат во својата историја е шампион на Македонија

Шкендија дојде до својата втора шампионска титула во историјата, откако денеска и математички го обезбеди првото место на дури седум кола до крајот на првенството. Тетовци денеска го совладаа Шкупи...

Арсен Венгер го напушта Арсенал на крајот од сезоната

Арсен Венгер, тренерот на англискиот премиерлигаш Арсенал ја напушта функцијата по крајот на сезоната, објави клубот на својата веб-страница. „По внимателно разгледување и разговори  со клубот, чувствувам дека е вистинско...

ВАРДАР ПОРАЗЕН ОД ШКЕНДИЈА,БЕЗ ПОБЕДНИК НА ПЕЛАГОНИСКОТО ДЕРБИ

На арената Филип Втори во Скопје, Вардар попладнево  го претрпе вториот пораз сезонава на домашен терен. Шкендија славеше со 3-2, се оддалечи на 23 бодови  од Вардарци и математички може...

По киксот на Јунајтед, Сити нов шампион на Англија

Манчестер Сити и официјално е новиот англиски шампион, откако Вест Бромвич, кој беше последен на табелата на Премиер Лигата, сензационално го победи Манчестер Јунајтед со 1:0 на „Олд Трафорд“ во...

Новак го спаси Вардар од пораз, Шкендија го прегази Пелистер

Екипата на Вардар ремизираше со Шкупи на Националната Арена „Филип Втори“ во рамки на 27. коло од Првата лига. Голот вреден бод за „црвено-црните“ го постигна Евгениј Новак, од блиску,...