СП 2018: УРУГВАЈ ГО ДОБИ ДЕРБИТО СО РУСИЈА

Фудбалерите на Уругвај ја совладаа Русија со  3-0  и го освоија 1.место во А групата на СП во фудбал каде денеска почнаа натпреварите од последното 3.коло на групната фаза.Двете селекции...

СП РУСИЈА: БЕЛГИЈА ОСМИНАФИНАЛИСТ,МЕКСИКО БЛИСКУ ДО СЛЕДНАТА ФАЗА

Белгија е петта селекција која избори осминафинале по некомплетното 2.коло од СП во Русија.После стартните  3-0 против Панама,попладнево во Москва,Белгија со 5-2 го надигра  Тунис.Фаворитот го искористи пеналот на Азар...

СП РУСИЈА: ФРАНЦИЈА ВО 1/8 ФИНАЛЕ,РЕМИ НА ДАНСКА И АВСТРАЛИЈА

Франција им  се приклучи на Русија и Уругвај во осминафиналето на СП во фудбал.   Триколорите со минимални 1-0 ,по втор пат на турнирот во Русија освоија три бода и...

Вардар, Шкупи и Работнички добија тешки противници во 1.коло од Лигата на Европа

Шкендија вчера имаше голема среќа во ждрепката за квалификациите во Лигата на шампионите, но тоа не може да се каже за нашите претставници во второто по ранг клупско натпреварување. Најтешкиот...

Мароко не заслужи пораз, но Португалија го имаше Роналдо (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо повторно беше човек на одлука за Португалија. Со неговиот единствен гол, постигнат уште во четртата минута од натпреварот, европскиот шампион го совлада Мароко со 1-0 и го елиминираше...

ЈАПОНИЈА ГО ИСКОРИСТИ ЦРВЕНОТ КАРТОН НА САНЧЕЗ ЗА ПОБЕДА ОД 2-1 НАД КОЛУМБИЈА

Фудбалерите на Јапонија со победа од 2-1 над Колумбија го отворија СП за селекциите што се натпреваруваат во групата Х.   Тимот на Јапонија  го искористи вториот најбрз црвен картон...

КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЛШ: ШКЕНДИЈА НА СТАРТОТ СО ТНС ОД ВЕЛС

Шампионот на Македонија за противник во стартното коло квалификации доби противник по мерка.За пласман во вториот круг од квалификациите за елитната Лига,Шкендија ќе игра двомеч со  Њу Сеинтс од Велс...

Белгијците сигурно до победата: Панама немаше шанси за сензација (ВИДЕО)

Белгија ја потврди својата фаворитска улога против Панама и славеше со убедливи 3-0 во рамки на 1.коло од Групата Г на Светското првенство. По првото полувреме беше 0-0 во кое...

Шведска доби пенал со ВАР и победа против Јужна Кореја (ВИДЕО)

Шведска успеа да слави победа од минимални 1-0 против Јужна Кореја во рамки на 1.коло од Групата Ф, во која уште играат и Мексико и Германија. „Викизните“ мораа добро да...

Прва сензација на мундијалот, Мексико го изненади шампионот Германија

Мексико направи сензација со триумфот над актуелниот првак Германија на четвртиот ден од Светското фудбалско првенство во Русија. На „Лужники“ во Москва славеше со 1:0 во првото коло од групата...