Категорија : Фудбал

Спорт Фудбал

Обамејанг побара поголема плата за да остане во Арсенал

Дејан Дејан
Пјер-Емерик Обамејанг е убедливо најдобриот фудбалер на Арсенал оваа сезона. Голгетерот има уште само една година од договорот со „топчиите“, па раководството сака што побрзо...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе