Емисии Топ тема

Топ Тема интервју со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски 19.06.2024

Македонија во понеделник ќе ја добие новата Влада на деветтиот македонски премиер Христијан Мицкоски.

Кои ќе бидат проектите во првите 100 дена на новата Влада? Дали мегаломанскиот владин кабинет, иако не е и најголемиот во македонската историја,  со четири нови министерства и ушtе четири реорганизирани е и гаранција за успешни политики?

Што од „Платформа 1198“ ќе биде приоритет во првите 100 дена од новата влада предводена од ВМРО- ДПМНЕ, а што се е усогласено со програмите на коалициските партнери?

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

„Топ тема“ (22.07.2024) Судство, дигитализација, заем од Унгарија – интервју со премиерот Христијан Мицкоски

Дејан Дејан

„Топ тема“ (19.07.2024) Девијантното однесување на младите станува сè позагрижувачко

Дејан Дејан

„Вин-Вин“ (18.07.2024) Државна каса со рекордни приливи, но и поголем дефицит и јавен долг од 68 отсто од БДП

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе