Емисии Топ тема

„Топ тема“ (10.06.2024) Анализа на изборите за Европскиот парламент, каква е европерспективата на Македонија

Европските избори ја стресоа Европа. Крајната десница во подем во Европскиот парламент.
Значи ли тоа крај за „супер големата коалиција“ на центристичките партии во носењето на клучните европски политики.
Како тоа ќе се рефлектира врз европските политики – зелената агенда, безбедноста, емиграцијата? – Што го чека проширувањето? – Дали распуштањето на францускиот парламент е само почеток на потопот кој следи од европското крајно десничарско цунами?
Вечерва во „Топ тема“ дебата со д-р Малинка Ристевска Јорданова, експертка за ЕУ, и Светлана Јовановска, новинарка.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

(ВИДЕО) Дали бродови и книги од Тито ја поскапуваат струјата?- ХоризонТелма Еп.20

Дејан Дејан

Топ Тема интервју со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски 19.06.2024

Дејан Дејан

„Топ тема“ (18.06.2024): Укинување на економските директори и спојување на Клинички центар

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе