Вести Македонија

Гаши за раперските денови: Ја направивме групата без ниту еден денар во џебот, а снимавме во едно студио на заем

Деновиве повторно стана актуелна  групата „Празни џебови“ и на социјалните мрежи се врти спот на една песна каде Африм Гаши рапува. Во вечерашната Топ Тема на Телма тој рече дека тоа било во време кога шундот и кичот, како и турбо фолкот кој во 90-тите почна да се распространуваат, а тие застанавме како една авангарда на тоа

  • Со еден многу модерен „хип хоп“, „рап“ и „саунд“ и „соул“ музика и направивме комбинација тогаш од многумина не бевме добро разбрани ама после тоа беше подобро. Ме вративме во поубавиот дел од мојот живот. Ја направивме групата без ниту еден денар во џебот. Снимавме во едно студио на заем. Па кога го продадовме албумот, ги вративме парите, раскажа Гаши.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

(ВИДЕО/ФОТО) Изгаснат пожар во Лисиче. Можел да зафати и куќи

Дејан Дејан

Триесет членови, 24 министерства и седум потпретседатедели – Црна Гора има нова влада

Дејан Дејан

Убиство на гостиварско Дебреше – застрелан помлад жител на селото

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе