Црвена линија

Црвена линија с4.е148, денеска во 16:15 (15 мај ’24)

Како резултат на долгогодишните погрешни политики во земјоделието, нивите се обраснати со плевел, а во селата веќе нема кој да работи!
Земјоделците бараат нови закони со кои ќе се заштити домашното производство!
Субвенции, инвестиции, гарантирани цени и откуп – што е решението?
Анкета: Дали ако Владата Ви додели земја, ве субвенционира со репроматеријали и механизација и гарантира откуп, би се занимавале со земјоделство? ДА/НЕ

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Црвена линија с4.е173, денеска во 16:15 (20 јуни ’24)

Дејан Дејан

Црвена линија с4.е172, денеска во 16:15 (19 јуни ’24)

Дејан Дејан

Црвена линија с4.е171, денеска во 16:15 (18 јуни ’24)

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе