Црвена линија

Црвена линија с4.е135, денеска во 16:15 (22 март ’24)

Просечна плата 40.000 денари – за работниците сон, ама за политичарите јаве. Ги намалија коефициентите, ама платите повторно им се покачуваат. Минималната плата и пензиите се покачија, но се далеку од потребните 59.000 денари за нормален живот!
Дали избраните и именуваните лица треба да ја делат судбината на тие што ги избираат?
Анкета: Дали функционерите треба да донираат дел од покачените средства? ДА/НЕ

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Црвена линија с4.е155, денеска во 16:15 (27 мај ’24)

Дејан Дејан

Црвена линија с4.е154, денеска во 16:15 (23 мај ’24)

Дејан Дејан

Црвена линија с4.е153, денеска во 16:15 (22 мај ’24)

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе