Црвена линија

Црвена линија с4.е134, денеска во 16:15 (21 март ’24)

Младите се соочуваат со низа проблеми кои директно се одразуваат на нивниот живот. Во вокабуларот на политичарите се врвен приоритет, но во пракса властите не прават доволно за нивната иднина?
Како резултат на тоа, едни емигрираат во западните земји за подобар живот, а други подобриот живот го бараат преку политичките партии.
Што е тоа што ги мотивира младите кон политичките партии: празен стомак, полн џеб или идеали за подобра Македонија?
Анкета: Има ли иднина Македонија со ваква младина? ДА/НЕ

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Црвена линија с4.е155, денеска во 16:15 (27 мај ’24)

Дејан Дејан

Црвена линија с4.е154, денеска во 16:15 (23 мај ’24)

Дејан Дејан

Црвена линија с4.е153, денеска во 16:15 (22 мај ’24)

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе