Промо тв Серии

ИНСАЈДЕР

Од понеделник до четврток во 19:15 часот, ќе ја гледате македонската серија „Инсајдер“ која раскажува за новинарската редакција која се соочува со темите и проблемите од општеството во земјава. Низ епизодите ќе носат стории за корупцијата, проблемите во здравството, судството, разните злоуботреби и проблемите на маладите…

Репризите ќе можете да ги погледнете во 10:50 часот, а епизодите од цела недела ќе ги емитуваме секоја сабота од 16:15 часот.

Режија:  Вардан Тозија, Игор Иванов-Изи, Даријан Пејовски, Дина Дума и Марија Апчевска;

Актерска екипа: Светозар Цветковиќ, Ирена Ристиќ, Јордан Симонов, Дејан Лилиќ, Силвија Стојановска, Ѓорѓи Нешковски, Горан Ников, Габриела Петрушевска, Ана Стојановска, Сања Арсовска

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

СИНА МЕСЕЧИНА – сериски филм – НАСКОРО

Дејан Дејан

ГОМОРА – прва сезона – од понеделник до четврток – 22:15

Дејан Дејан

ЈУГ – мини серија

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе