Категорија : Uncategorized

Uncategorized Македонија

Претседателот Пендаровски: Да се сеќаваме на вистината за холокаустот, за никогаш да не се повтори

Дејан Дејан
Во рамки на одбележувањето на 78-годишнината од холокаустот на македонските Евреи, претседателот Стево Пендаровски попладнево се обрати на комеморативниот настан организиран од Италијанската амбасада во...
Uncategorized Ракомет Спорт

Лазаров: Чест е да се отвори ново поглавје против најдобрата селекција на светот

Дејан Дејан
Новиот селектор на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров на новата функција ќе дебитира против актуелниот светски и олимписки шампион, Данска. Со ангажирањето на капитенот и...
Uncategorized Спорт Фудбал

ФОТО галерија: Потенцијалните репрезентативци подобри од Работнички

Дејан Дејан
Мини подготовките на потенцијалните репрезентативци заврши со контролниот натпревар против Работнички во која избраниците на селекторот Игор Ангеловски забележаа победа од 2:0. Селекцијата стигна до...
Uncategorized Свет

Холандската влада поднесе колективна оставка заради скандалот со исплаќањето детски додаток

Дејан Дејан
Целата холандска влада предводена од премиерот Марк Руте поднесе денеска оставка, преземајќи политичка одговорност за скандалот поврзан со истрагата околу исплаќањето на детскиот додаток на...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе