ОФИЦИЈАЛНА ПРОМОЦИЈА НА МИЛЕВСКИ ЗА СЕЛЕКТОР НА МЛАДИНЦИТЕ

БЛАГОЈА МИЛЕВСКИ, ФУДБАЛСКИОТ  СТРАТЕГ  КОЈ СО МЛАДИНЦИТЕ СТИГНА ДО ПЛАСМАН НА ЕП ВО 2017 ГОДИНА,ПО ВТОР ПАТ ВО КАРИЕРАТА  Е ПРОМОВИРАН ВО СЕЛЕКТОР НА НАШАТА ФУДБАЛСКА  РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ЗА ИГРАЧИ ДО ...

Рафаел Варан им соопштил на челниците на Реал Мадрид – Си одам!

Рафаел Варан ги известил челниците на Реал Мадрид дека во јунскиот преоден рок сака да си замине од клубот. Францускиот дефанзивец сака нов предизвик во кариерата и не сака да...

ПСЖ договори трансфер на ѕвезда на Манчестер јунајтед

Андер Ерера е пред заминување од редовите на Манчестер јунајтед, откако се појавија информации дека Шпанецот потпишал преддоговор со ПСЖ. Фудбалерот од средниот ред летото ќе биде слободен фудбалер, откако...

Вардар го доби соседското дерби со Работнички: Тасевски веднаш си поднесе оставка

Вардар со 2-0 триумфираше како гостин против Работнички во големото скопско дерби во рамки на 24.коло во Првата фудбалска лига. Матеј Цветаноски во шестата минута го отвори резултатот, а победа...

Македонија со реми од Словенија: Одличен старт на квалификациите за ЕП 2020

Македонската фудбалска репрезентација останува непоразена по два натпревари во квалификациите за Европското првенство во 2020 година, откако вечерва одигра 1-1 на гостувањето кај Словенија во рамки на групата Г. Избраниците...

Алиоски и Елмас ја срушија Летонија: Македонија со победнички старт во квалификациите (ВИДЕО)

Македонската фудбалска репрезентација славеше со 3-1 против Летонија вечерва на „Филип Втори“ во рамки на 1.коло во квалификациите за Европското првенство 2020 година. Нашиот национален тим победата ја обезбеди уште...

Икарди се врати на тренинг: На повидок нов договор со Интер?

Мауро Икарди денеска се врати на тренинзите на првиот тим на Интер по повеќе од еден месец отсуство поради проблемите со преговорите за нов договор. На Аргентинецот му беше одземена...

Роналдо казнет парично за непримерната прослава против Атлетико

Кристијано Роналдо избегна суспензија од УЕФА, но заработи парична казна за прославата на третиот гол против Атлетико Мадрид во рамки на реванш натпреварот од осминафиналето. Јувентус победи со 3-0 и...

БРИТАНСКИОТ МАГНАТ РЕТКЛИФ ВО НОВА ОФАНЗИВА ЗА ЧЕЛЗИ

Според Тајмс,најбогатиот британец , Сер Џим Ретклиф  останува заинтересиран за купување на Челзи.Сопственикот на клубот од Стемфорд бриџ,рускиот милијардер  Роман Абрамович е дистанциран поради политички проблеми и најави дека ќе го...

Сејдини нов претседател на ФФМ

Муамед Сејдини е избран за нов претседател на Фудбалската федерација на Македонија. Сејдини на чело на Федерацијата ќе биде до 2021 година. На собранието присуствуваа и претставниците на УЕФА и...