УЕФА немаше милост кон Нејмар: Ѕвездата на ПСЖ суспендиранa три натпревари

Ѕвездата на ПСЖ, Нејмар заработи суспензија од три натпревари од УЕФА, поради тоа што на „Инстаграм“ ги навредуваше судиите по дуелот со Манчестер јунајтед во Лигата на шампиони. Бразилецот не...

ДОМИНАЦИЈА НА ИГРАЧИТЕ НА МАНЧЕСТЕР С. И НА ЛИВЕРПУЛ ВО ТИМОТ НА СЕЗОНАТА

После  дербито на Манчестер кое го доби Сити со 2-0 на Олд Трафорд,соопштен е тимот на сезоната во Премиер лигата.Според очекувањата  доминираат играчите на Манчестер Сити  со 6. и на...

ЛЕ: ПОЛУФИНАЛЕ ЗА АРСЕНАЛ,ЧЕЛЗИ,ВАЛЕНСИЈА И АЈНТРАХТ Ф.

После формирање на полуфиналните двојки во Лигата на шампионите каде за местото во Мадрид ќе  играат Барселона-Ливерпул и Ајакс-Тотенхем,од синоќа познати се полуфиналалистите и во Лигата на Европа,Арсенал-Валенсија и Ајнтрахт...

Англиско дерби во Лондон, Ливерпул домаќин на Порто

По пауза од една деценија Англија има четири претставници во четврт-финалето од Лигата на шампионите, а вечерва три од нив ќе ги одиграат првите дуели за влез меѓу четирите најдобри....

МАНЏУКИЌ ВО ЈУВЕНТУС ДО 2021

Италијанскиот шампион Јувентус објави дека ќе ја продолжи соработката со Марио Манџукиќ за уште  две  сезони и според новиот договор тој ќе остане во Торино до 2021 година.32 годишниот офанзивец...

ФИФА РАНГ ЛИСТА: МАКЕДОНИЈА Е НА 68.МЕСТО

Сениорите  забележа прогрес во најновото рангирање на Светската фудбалска федерација и се наоѓаат на 68 место што е скок од три позиции во однос на претходниот месец и доближување до...

Мбапе најскап фудбалер во светот

Во пресрет на летниот преоден рок анализирани се клубовите од петте најсилни лиги во Европа и според откупната клаузула и проценетата вредност на пазарот напаѓачот на Пари Сен Жермен, Килијан...

ОФИЦИЈАЛНА ПРОМОЦИЈА НА МИЛЕВСКИ ЗА СЕЛЕКТОР НА МЛАДИНЦИТЕ

БЛАГОЈА МИЛЕВСКИ, ФУДБАЛСКИОТ  СТРАТЕГ  КОЈ СО МЛАДИНЦИТЕ СТИГНА ДО ПЛАСМАН НА ЕП ВО 2017 ГОДИНА,ПО ВТОР ПАТ ВО КАРИЕРАТА  Е ПРОМОВИРАН ВО СЕЛЕКТОР НА НАШАТА ФУДБАЛСКА  РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ЗА ИГРАЧИ ДО ...

Рафаел Варан им соопштил на челниците на Реал Мадрид – Си одам!

Рафаел Варан ги известил челниците на Реал Мадрид дека во јунскиот преоден рок сака да си замине од клубот. Францускиот дефанзивец сака нов предизвик во кариерата и не сака да...

ПСЖ договори трансфер на ѕвезда на Манчестер јунајтед

Андер Ерера е пред заминување од редовите на Манчестер јунајтед, откако се појавија информации дека Шпанецот потпишал преддоговор со ПСЖ. Фудбалерот од средниот ред летото ќе биде слободен фудбалер, откако...