ПРИКАЖУВАЊЕ 2

Познатите демонолози патуваат во Англија за да разоткријат еден од најстрашните паранормални случаеви. Ова е шокантна приказна која можеби веќе сте ја прочитале но сте останале без одговори... Режија: Џејмс...

МАЈСТОРИ, МАЈСТОРИ

Во едно основно училиште сите се подготвуваат за испраќањето на Кева во пензија. Наместо весело дружење прошталната забава оди во друг правец. Режија: Горан Марковиќ; Улоги: Богдан Диклиќ, Оливера Марковиќ, Александар Берчек,...

СВИНИ ТОД: Демонскиот бербер од улицата Флит

Свини Тод беше обичен човек кој имаше се додека моќен човек не му ја украде слободата, го уништи неговото семејство и го казни. Поради сето тоа се претвора во осветник...

МОМЦИТЕ ОД ЏЕРСИ

Четири момчиња креираа звук кој стана сензација но секоја легенда има свој почеток. Не пропуштајте ја биографската драма за познатиот рок бенд The Four seasons. Режија: Клинт Иствуд; Улоги: Џон...

БОЛИ АКО МЕ НАПУШТИШ

Винченцо и Паоло се двајца пријатели кои неодамна беа оставени од нивните девојки и одлучија да се одмаздат со тоа што ќе ги натераат бившата девојка на едниот да се...

НИКАДЕ

Антоан, Наташа и Буре се неразделни другари од средношколските денови. Нивниот однос постојано балансира на тенка линија меѓу пријателството и љубовта. Кога ќе заминат во странство нештата ќе станат комплицирани......

ВИСТИНСКА ЛЕГЕНДА

Генералот Су Ки Ер сака хармоничен семеен живот но неговиот осветољубив полубрат има злобни планови кои ќе го принудат да се бори со нови техники за да го обедини семејството...

КУЧЕ

Еден обичен ден во метрополата Истанбул и три различни тајни љубови и пориви. Турската драма прикажува автентични и деликатни приказни за љубовта и смртта во турското општество на почетокот на...

МАРТОВСКИ ИДИ

Стивен работи како портпарол на претседателската кампања за гувернерот Морис. Кога ќе добие неверојатна понуда од соперничкиот тим, заборава да го информира својот шеф. Наскоро ќе открие валкани лични тајни...

ЛУДИОТ МАКС: ПАТОТ НА БЕСОТ

Во свет без надеж, без закони и без милост иднината им припаѓа на лудите и бесните. Не пропуштајте ја филмската авантура која беше наградена со дури 6 „Оскари“. Режија: Џорџ...