МАГИЧНИОТ МАЈК XXL

Група танчери се подготвуваат за нивниот последен настап кој мора да биде незаборавен. Неверојатни стриптизери, совршени мускули, 24-часовна луда забава и сензационално танцување во музичката комедија „Магичниот Мајк XXL“. Режија:...

РОКЕНРОЛА

Кога еден руски мафијаш организира голема измама во која ќе заработи милиони евра, членовите на лондонското подземје доаѓаат по својот дел подготвени на сe за да дојдат до плен. Режија:Гај...

САН АНДРЕАС

По големиот земјотрес во Калифорнија, пилот на спасувачки хеликоптер оди на опасно патување низ државата со својата поранешна сопруга за да ја спаси отуѓената ќерка. Режија: Бред Пејтон; Улоги: Двејн...

СВЕТЛИНА ОД МИНАТОТО

Ова е приказна за патешествието на еден млад човек за да најде жената која го спасила неговиот дедо во еден мал украински град кој нацистите го срамниле со земја. Патувањето...

ВОЛЦИТЕ ПРЕД ВРАТА

Четири пријатели се собираат дома, не знаејќи дека се опкружени со смртоносни предатори. Едноставната проштална забава се претвора во ноќ на вистински ужас кога натрапниците почнуваат да ја напаѓаат веселата...

КОБРА

Марион со прекарот „Кобра“ е полицаец кој не бира средства за да ги исчисти улиците од криминалците. Во главната улога е Силвестер Сталоне кому ова му  е една од легендарните...

ОБЛАСТ 51

Една тајна локациија со децении разгорува теории на заговор. Тројца мажи се подготвени да ја разберат вистината но не и да се соочат со ужасните тајни. Филмот за прочуената „Област...

ЧУДОТО ОД ХАДСОН

Животите на 155 патници беа во негови раце а светот беше сведок на чудо. Иако прогласен за херој, ќе се соочи со последиците на правилата. Биографска драма која беше номинирана...

ЛЕТУВАЊЕ- НОВА ГЕНЕРАЦИЈА

Семејството Грисволд е подготвено за незаборавна авантура и долг пат до најдобриот забавен парк во Америка. Што би можело да тргне наопаку? Режија:Џон Френсис Дејли, Џонатан Голдстајн; Улоги: Ед Хелмс,...

СМРТТА НА ЧОВЕКОТ НА БАЛКАН

Велат дека какви се навистина луѓето можеме да видиме во несреќа. Во еден стан преполн со тајни, непријатни изненадувања и мистерии, ќе го видиме балканскиот менталитет. Режија:Мирослав Момчиловиќ; Улоги: Емир...