ДВАЈЦА ВО ГРАДОТ

По 18 години поминати в затвор, Вилијам Гарнет се обидува да се ресоцијализира. Враќањето во нормалното секојдневие му го отежнува шерифот кој сака да му се одмазди за смртта на...

ПОСЛЕДНИОТ ПОРТРЕТ

Новинарот Џејмс Лорд ја доби честа да му позира на светски познатиот уметник Алберто Џакомети. Часовите за позирање се претвораат во денови а необичното пријателство го разголува славниот Џакомети. Постојат...

ОГЛЕДАЛО

Во купувањето на стар мотел, Реј и неговата сопруга гледаат шанса за нов почеток. Брачната двојка набргу открива мрачни тајни кои можат да доведат до фатални последици врз нивните животи....

СКИТНИКОТ ОД ПЛАЖАТА

Мундог едноставно не знае да живее без неволји. Некои би го нарекле скитник но тој има слободен дух и свои правила... Режија: Хармони Корин; Улоги: Метју Меконахи, Снуп Дог, Исла...

СИТЕ ЗНААТ

Лора живее во Буенос Аирес, и се враќа во родниот град надвор од Мадрид со своите две деца за да присуствува на свадбата на нејзината сестра. Сепак, патувањето се претвора...

ГОТИ

Џон Готи имаше шарм, стил, немилосрдност и златно правило: Никогаш немој да ги кодошиш семејството и пријателите. Вистинска приказна за најозлогласениот гангстер на една генерација и неговиот син. Филм за...

ВЕЌЕ МИ НЕДОСТАСУВАШ

Две пријателки две делат радост и тага, подеми и падови. Кога животот се распаѓа и ги става пред искушенија само вистинските пријатели остануваат заедно. Дали и тие две ќе останат...

ПАНКОТ НЕ Е МРТОВ

Во раните 1990-ти се распаднала рок-група на Мирса, која тогаш имала култен статус. Еден ден тој добива понуда заедно со неговата стара група, да свири на една прослава во Дебар....

ИЗВИДНИЧКИ ВОДИЧ ЗА ЗОМБИ АПОКАЛИПСА

Тројца извидници, во пресрет на нивното последно кампување, го откриваат вистинското значење на пријателството кога се обидуваат да го спасат својот град од појава на зомби. Режија: Кристофер Лендон; Улоги:...

ПАН:ПАТУВАЊЕ ВО НЕДОЈДИЈА

Секоја легенда има почеток. Петар беше само обично момче, додека не влезе во фантастичниот свет на пирати, воини и вили-во светот наречен Недојдија... Режија:Џо Рајт; Улоги: Леви Милер, Хју Џекман,...