Категорија : Забава

Вести Забава

Рок-ѕвездата Лени Кравиц ќе настапи на годинашното издание на музичкиот фестивал Охрид колинг

Дејан Дејан
Рок-ѕвездата Лени Кравиц ќе настапи на годинашното издание на музичкиот фестивал Охрид колинг, објави продукција Авалон. Решивме да го вратиме Лени Кравиц во Охрид, на...
Вести Забава

Почина Слаѓана Милошевиќ, една од иконите на новиот бран во поранешна Југославија

Дејан Дејан
По кратко боледување, на 69 годишна возраст почина Слаѓана Милошевиќ, вокалистка, гитаристка , кантавторка и писателка, пренесуваат српските медиуми. Милошевиќ важеше за една од иконите...
Вести Забава Магазин Топ вести

Од салати до чоколадни статуетки – Што се јадеше на доделувањето на Оскарите?

Дејан Дејан
Не недостасуваше храна на 96-то издание на Оскарите, што се одржа ноќеска, манифестација на која „Опенхајмер“ ја „збриша“ конкуренцијата. За неа беа задолжени австриско-американски шеф,...
Вести Забава Магазин Најважни

„Опенхајмер“ апсолутен победник на Оскарите – седум статуетки за филмот за таткото на атомската бомба

Дејан Дејан
Филмот „Опенхајмер“ е апсолутен победник на 96-то издание на наградите на Американската филмска академија. Од 13-те номинации за Оскар, филмот за таткото на атомската бомба“,...
Вести Забава Магазин Топ вести

96. ДОДЕЛУВАЊЕ НА ОСКАРИТЕ, СЕ ОЧЕКУВА ГОЛЕМ ТРИУМФ НА „ОПЕНХАЈМЕР“

Дејан Дејан
Американската академија за филмски уметности и науки доцна вечерва во театарот Долби во Лос Анџелес ќе ја одржи 96-тата церемонија на доделување на престижната награда...
Вести Забава Топ вести

Првата ноќ исчезнаа нунчаките, викендот и бистата – Брус Ли исчезна од паркот во Мостар

Дејан Дејан
Статуата на славниот мајстор на боречки вештини, Брус Ли од непознати причини ја снема во паркот „Зрињевац“ во Мостар. Како што пренесуваат медиумите во БиХ,...
Вести Забава Магазин

Има деменција и афазија – Брус Вилис не зборува повеќе, се откажа од актерство, се повлече од јавниот живот

Дејан Дејан
Брус Вилис (68) повеќе не зборува. На славниот холивудски актер во февруари лани му беше дијагностицирана фронтотемпорална деменција. Една година претходно беше откриено дека има...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе