Категорија : Не пропуштајте

Емисии Не пропуштајте ХоризонТелма-Подкаст

ХоризонТелма -Подкаст

Дејан Дејан
Добре дојдовте во ХоризонТелма, Вашиот и нашиот дигитален простор за возбудлива комбинација на спортови, вести, забава, мода, технологија, само-подобрување и здравје! Придружете ни се за...
Не пропуштајте Промо тв Серии

ЗАСТАНИ И ЗАПАЛИ СЕ – од понеделник до петок во 20:20

Дејан Дејан
„Halt and Catch Fire“ е американска драмска телевизиска серија создадена од Кристофер Кантвел и Кристофер К. Роџерс. Насловот на емисијата се однесува на инструкцијата за...
Не пропуштајте Промо тв Серии

ВАШИНГТОНСКИ  ШПИОНИ – од понеделник до четврток во 22:10

Дејан Дејан
Врз основа на вистински настани, серијата ја раскажува приказната за раѓањето на модерната шпионажа за време на американската револуционерна војна. Фокусот е на фармерот Абрахам...
Не пропуштајте Промо тв Серии

ФИРМАТА – сериски филм – НАСКОРО

Дејан Дејан
„Фирмата“ е драмска серија заснована на најпродаваниот роман на Џон Гришам. Серијата која ја продолжува приказната за адвокатот Мичел МекДир, кој како млад соработник, 10...
Документарни Не пропуштајте

ДОКУМЕНТАРНА ПРОГРАМА НА ТЕЛМА – понеделник до петок

Дејан Дејан
ПОНЕДЕЛНИК 14:30– ВКУСУВАЊЕ НА СВЕТОТ Во едноставноста е убавината! ,,Жамбон бер” – стандарден француски оброк. Но за овој раскошен сендвич со шунка и путер кој...
Не пропуштајте Промо тв Серии

НЕПОБЕДЛИВА ЉУБОВ – од понеделник до петок во 13:40

Дејан Дејан
НЕПОБЕДЛИВА ЉУБОВ, мексиканска теленовела која нè води низ животните приказни, љубовта како неоткриена тајна и лавиринтите на правдата.  Мексико Сити Леона Браво има само една...
Не пропуштајте

Телма вработува новинари за деск и за веб сајтот

Дејан Дејан
ТВ Телма вработува новинари на работна позиција деск и новинар на веб страната www.telma.com.mk. за потребите на информативната редакција на телевизијата. Заинтересираните новинари со искуство...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе