Категорија : Забава

Вести Забава Магазин

Има деменција и афазија – Брус Вилис не зборува повеќе, се откажа од актерство, се повлече од јавниот живот

Дејан Дејан
Брус Вилис (68) повеќе не зборува. На славниот холивудски актер во февруари лани му беше дијагностицирана фронтотемпорална деменција. Една година претходно беше откриено дека има...
Забава Интервју Магазин Утринска на Телма

Разговор со познатиот актер Иван Босиљчиќ

Дејан Дејан
Актерот и музичар Иван Босиљчиќ во ексклузивното интервју на Телма искрено зборува за запишувањето на Академија за драмски уметности во Нови Сад, за неговиот тинејџерски...
Вести Забава

Со „Цесарица“ од легендарниот Оливер Драгоевиќ, Џибони го отвори концертот во Скопје

Дејан Дејан
Со „Цесарица“ од  легендарниот Оливер Драгоевиќ, Џибони го отвори концертот во Скопје. “Еден од последните концерти кои ги имав со Оливер Драгоевиќ беше во Скопје...
Балкан Вести Забава Свет

Со Тејлор Свифт повикуваат на протести против власта на ХДЗ во Хрватска

Дејан Дејан
Светот живее во Ерата на успехот на Тејлор Свифт, 34-годишната американска пејачка која со последната двегодишна турнеја  “The Eras tour” успеа да се пробие и...
Забава Магазин

ЈАСМИН ЛЕВИ ЗА ПРВПАТ ВО СКОПЈЕ: Музичка дива која со својата музика гради емотивни мостови меѓу луѓето

Дејан Дејан
Поради големиот интерес на публиката, Јасмин Леви, големата ѕвезда на world music сцената ја продолжува својата балканска турнеја со концерт во Скопје на 7 април...
Вести Забава

Тејлор Свифт по четврти пат доби Греми за најдобар албум

Дејан Дејан
Американската пејачка Тејлор Свифт испиша историја на гсиноќешните Греми награди, станувајќи првиот музичар кој по четврти пати ја освоил наградата за албум на годината. До...
Вести Забава

„Наследници“ и „Мечката“ се големите победници на церемонијата за телевизиските награди Еми

Дејан Дејан
Сериите „Наследници“ и „Мечката“ се големите победници на церемонијата на доделувањето на Еми наградите во Лос Анџелес, со по шест награди. „Наследници“, кои водеа со...
Вести Забава Култура

Актерот од Оскаровецот „Паразит“ пронајден мртов во својот автомобил

Дејан Дејан
Почина јужнокорејскиот актер Ли Сун-кјун, најпознат по улогата во филмот „Паразит“ награден со Оскар, соопштија јужнокорејските служби за итни случаи. Според извештајот, Ли Сун-кјун бил...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе