Категорија : Вести

Вести Свет Топ вести

„Цвета“ бизнисот на криминалните банди со трговијата со оружје во Албанија

Дејан Дејан
Во Албанија во последно време се забележуваат растечки активности на криминални групи кои се повеќе ја покажуваат својата моќ со инвестирање во скапо огнено оружје...
Вести Свет

Нетанјаху: Следат „уште поболни напади против Хамас“

Дејан Дејан
Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска во видео обраќање во пресрет на еврејскиот празник Пасха, кој почнува утревечер, изјави дека Израел „наскоро ќе изврши уште поболни...
Вести Свет

Украинската армија тврди дека ја држи контролата над Часов Јар и покрај руските напади

Дејан Дејан
Градот Часов Јар во источна Украина останува под украинска контрола и покрај обидите на руските сил да го освојат, соопшти украинската војска, пренесува ДПА. „Часов...
Вести Македонија

Снегот на повисоките места засега не го попречува сообраќајот

Дејан Дејан
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни коловози. Во западните делови од државата, на повисоките места се бележат врнежи од снег, но засега...
Вести Свет

(ФОТО) Успешно отстранета неексплодирана бомба во Ниш останата уште од времето на бомбардирањето на НАТО

Дејан Дејан
Неексплодирана бомба уште од времето на бомбардирањето на НАТО, пронајдена во населено место во Ниш, е успешно отстранета. Додека траеше процедурата за нејзино отстранување од...
Вести Свет

(ФОТО) Водата продолжува да го поплавуваат сибирскиот југ на Русија

Дејан Дејан
Жителите и властите во руските региони Тјумен и Курган побрзаа да ги зајакнат браните и да ги зацврстат речните брегови, бидејќи беа издадени предупредувања за...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе