Категорија : Вести

Вести Македонија

Разрешен директорот на Кардиохирургија, доктор Шокаровски

Дејан Дејан
Нерегистрирани пациенти во системот „Мој термин“ и нарушени меѓучовечки односи се причината поради која министерот за здравство во заминување, Илир Демири, денеска го разреши директорот...
Вести Македонија Топ вести

Престрелка или планирана ликвидација?! – еден загинат и двајца ранети на Пластичарска

Desk
На Пластичарска денес е мирно, но доцна вечерта звукот на полициските сирени бил најгласен во овој дел од градот. Еден убиен и други двајца ранети,...
Вести Македонија Топ вести

Конститутивна седница по нов Деловник

Дејан Дејан
Нов собраниски состав, ново парламентарно мнозинство, нов Деловник и нов спикер. Утре се конституира 11-от Парламент во независна Македонија. Седницата ќе има само три точки:...
Вести Македонија Најважни

Гаши во спикерската фотеља, Меџити во вицепремиерска, Таравари во министерска, две министерства и за ЗНАМ

Дејан Дејан
Претседателот на „Алтернатива“, Африм Гаши е дефинитивно новиот претседател на Собранието. Претседателот на „Демократско движење“, Изет Меџити ќе биде вицепремиер за политички систем, а истовремено...
Вести Македонија

ВМРО-ДПМНЕ и Левица предводници во штетни наративи на социјалните медиуми

Дејан Дејан
Според истражувањето спроведено од Институт за комуникациски студии, партијата ВМРО-ДПМНЕ и Левица се предводници во штетните наративи кои се распространети на онлајн-медиумите. Во претходни месеци,...
Вести Македонија Најважни

Вo Клинички центар ќе се оперираат само итните случаи

Дејан Дејан
Непријатната миризба која повеќе од една недела ги стави под клуч хируршките сали и натаму остануваат недостапни за пациентите,освен за итните случаи. Решението за проблемот...
Вести Македонија Најважни

Пукнал компресор за кислород, министерот Демири по една недела молк излезе со информација за хаваријата во операционите сали на Клинички Центар

Дејан Дејан
Министерот за здарвство во заминување по една недела молк излезе со тврдење дека хаваријата на Клиничкиот центар во хируршките сали била предизвикана од компресор за...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе