Емисии Топ тема

Се конституираше новиот парламентарен состав.  Ќе работи по новиот деловник. Кои приоритети и предизвици ќе ги има Собранието?

Се најавува владеачко двотретинско  мнозинство. Каква опозиција ќе има наспроти нив?

Вечерва во Топ Тема дебатираат поранешните пратеници  Снежана Калевска Ванчева од СДСМ , Павле Трајанов од  Демократски Сојуз и Кастриот Реџепи од Демократско движење.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

(ВИДЕО) Дали бродови и книги од Тито ја поскапуваат струјата?- ХоризонТелма Еп.20

Дејан Дејан

Топ Тема интервју со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски 19.06.2024

Дејан Дејан

„Топ тема“ (18.06.2024): Укинување на економските директори и спојување на Клинички центар

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе