Црвена линија

Црвена линија с4.е154, денеска во 16:15 (23 мај ’24)

Светите браќа Кирил и Методиј се едни од највлијателните фигури во историјата на цивилизацијата. Нивната работа влијае врз културниот развој на сите Словени и поради тоа ја добиле титулата „Апостоли на Словените“.
Утре е денот кога ги чествуваме сесловенските просветители – солунските браќа Кирил и Методиј.
Дали доволно ја знаеме, негуваме и почитуваме историјата?
Анкета: Треба ли во училиштата да се зголеми број на часови по историја? ДА/НЕ

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Црвена линија с4.е173, денеска во 16:15 (20 јуни ’24)

Дејан Дејан

Црвена линија с4.е172, денеска во 16:15 (19 јуни ’24)

Дејан Дејан

Црвена линија с4.е171, денеска во 16:15 (18 јуни ’24)

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе