Борба против Лажни вести Избори 2024 Македонија Топ вести

Лага или вистина патот Градско – Прилеп траса за обвинувања меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ

Носителот на изборната единица 4 на СДСМ и коалицијата д-р Венко Филипче и министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски денеска возеа по патот од Градско кон Прилеп, односно по првата делница Градско – Дреново, а видеото од нивното возење е објавено на нивните ФБ страни.

Бочварски објаснува дека првата фаза од клучка Градско од исклучување од главниот автопат на коридор 10 се уште е во градба, меѓутоа, асфалтот е вграден со 98% од сите количини на асфалт.

Бочварски вели дека на првата делница се завршени 91%, а на втора делница над 80%.

Кратко по оваа објава на Фејсбук претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп, Дејан Проданоски, објави видео од Дреновската клисура и тврди дека работите на патот се на самиот почеток и дека не е видлив ниту крајот.

„На лагите од СДСМ им нема крај, овие лаги мора да завршат“, рече Проданоски.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Вчера имало проблем со електроенергетската мрежа во Македонија и можело да има сличен колапс и снемување струја како денеска во половина балкански држави, тврдат во БиХ?

Дејан Дејан

Нормализиран сообраќајот на патот Градско – Велес

Дејан Дејан

Со над 20 тони вода дејствувано врз пожар во Кичевско

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе