Вести Магазин

Анџелина Џоли и нејзината ќерка Вивиен, главни ѕвезди на отварањето на мјузиклот – „The Outsiders“

Познатата глумица, Анџелина Џоли во четвртокот вечер, заедно со нејзината ќерка Вивиен гостуваа на отварањето на мјузиклот „The Outsiders“, во театарот  „Бернард Б. Џејкобс“ во Њујорк.

Таа е продуцент на овој проект, а истиот е направен според  книгата ,,Aдам Реп” со композиторот Џастин Левин. Тој ја има напишано музиката и текстот на мјузиклот „The Outsiders“, а за времето на неговото пишување ја има вклучено и Вивиен Џоли-Пит, ќерката на Џоли.

Во една од изјавите за медиуми Анџелина Џоли за својата ќерка посочи: „Таа е млада личност која вели: „Ова е автентично, или ова не го разбирам!“, сепак смета дека камерите ја сакаат тинејџерката и за неа претстои блескава иднина.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

На 30 јуни непосредни внатрепартиски избори за претседател на СДСМ

Дејан Дејан

Мицкоски на средба со пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Твоја Македонија“

Дејан Дејан

Силјановска Давкова: Не гледам дека сум го повредила Преспанскиот договор

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе