Црвена линија

Црвена линија с4.е139, денеска во 16:15 (28 март ’24)

Урбаната опрема, осветлувањето, градското зеленило, автобуските постојки секојдневно се предмет на вандализам и уништување.
Што е причината за ваквото однесување на македонските граѓани: недостаток на домашно воспитување, не казнивост или фрустрации од состојбите во општеството?
Анкета: Дали ќе се смени однесувањето на граѓаните кога ќе влеземе во Европската Унија? ДА/НЕ

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Црвена линија с4.е155, денеска во 16:15 (27 мај ’24)

Дејан Дејан

Црвена линија с4.е154, денеска во 16:15 (23 мај ’24)

Дејан Дејан

Црвена линија с4.е153, денеска во 16:15 (22 мај ’24)

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе