Вести Македонија

ВИДЕО: Драма на влезот во Ресен: Еден полицаец прободен, двајца прегазени

Вистинска драма вчера се случуваше на влезот во Ресен каде беа нападнати неколку полициски службеници од кои еден беше прободен, а двајца беа прегазени.

„Околу 08.00 часот на патот Битола-Ресен, со возилото „пежо“, кое го управувал И.Ѓ.(41) од Росоман, не застанал на знак за запирање од полициски службеници и притоа со возилото удрил двајца од нив. Набргу откога бил запрен, со остар предмет повредил полициски службеник кој извршувал службени дејствија. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава“, соопштија од МВР.

 

Битолчани на протест бараат да се ослободи дедото што го уби во одбрана зетот – меѓу нив беа и синовите на убиениот Стојанче Соколов

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Конференција во чест на 85 години од раѓањето на Ѓорѓи Марјановиќ на Правниот факултет во Скопје

Дејан Дејан

Предупредувачки протест на стопанствениците од индустриската зона Визбегово против изградбата на асфалтна база

Дејан Дејан

Палестина и Косово не се ист случај, Шпанија по признавањето на Палестина одговара за непризнавањето на Косово

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе