Работнички го доврши дербито за нов 19 триумф во шампионатот

Ниту шампионот МЗТ Скопје Аеродром не успеа да го сопре забревтаниот Работнички кој ја забележа 19 победа од почетокот на сезоната во кошаркарската Прва лига. Победата над лутиот ривал е...

Скопје освои важни три бода за опстанок

Скопје оствари важна победа во борбата за опстанок откако го совлада Шкупи во последниот натпревар од 24. коло во Првата македонска фудбалска лига и му го расипа дебито на клупата...

ПМФЛ: ПОБЕДИ НА ВАРДАР И ШКЕНДИЈА

Минимални победи за освојување на три бода,остварија попладнево најдобрите два тима во домашниот Прволигашки фудбал.Вардар со 1-0 и голот на Блажевски во 23 минута ја победи Ренова.Со еден гол во...

Ристовски и Спортинг на мегдан со Атлетико Мадрид

Најголемите фаворити за освојување на трофејот во Лигата на Европа, Арсенал и Атлетико Мадрид се избегнаа во четвртфиналето, па можеби овие два тима ќе ги гледаме во големото финале во...

Реприза од Кардиф: Реал Мадрид го доби Јувентус во четвртфиналето

Реал Мадрид и Јувентус во четвртфиналето ќе одиграат реприза на ланското финале во Кардиф. Ждрепката сакаше во оваа фаза од натпреварувањето да се сретнат ланските финалисти. Минатиот мај „кралевите“ славеа...

Челси на „Камп Ноу“ сака да се повтори 2012 година

Барселона и Челси низ годините одиграа неколку фантастично интересни и драматични дуели во нокаут-фазата од Лигата на шампиони. Вечерва на ревашнот на „Камп Ноу“ предноста ја имаат „каталонците“ поради ремито...

Шкендија ремизираше со Ренова, Пелистер со предност против А. Пандев

Шкендија како домаќин одигра 1-1 против градскиот ривал Ренова во рамки на првиот полуфинален натпревар во Купот на Македонија. „Гипсарите“ се покажаа како цврст противник за фаворитот и први го...

Македонија ќе нема претставник во АБА-лигата следната сезона

Македонската кошарка нема да има свој клуб претставник во АБА-лигата следната сезона. Ова беше одлучено на денешниот состанок на Собранието на клубови во Белград, Србија. Два македонски клуба можат да...

Венус подобра од Серена во 3.коло на Индијан Велс

Венус Вилијамс го скрати кам-бекот на тениските терени на нејзината сестра Серена, откако ја совлада во третата рунда на мастерсот во Индијан Велс. Постарата сестра Вилијамс славеше со 2-0 по...

Јунајтед го поправа впечатокот против Севилја, Рома бара место во четвртфиналето преку Шахтјор

Манчестер јунајтед не се прослави на првиот натпревар против Севилја на „Рамон Санчез Писхуан“, па ремито без голови беше џек-пот за премиерлигашот во првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на...