Категорија : Фудбал

Спорт Фудбал

Редовно собрание на ФФМ

Дејан Дејан
Фудбалската федерација на Македонија денеска го оддржа Редовното Генерално Собрание. Според одобрен здравствен протокол од Министерството за здравство и Комисијата за заразни болести, Фудбалската федерација...
Спорт Фудбал

Тошевски од Работнички во Ростов за еден милион евра

Дејан Дејан
Младиот фудбалер на Работнички, Давид Тошевски го направи најскапиот трансфер во историјата на македонската Прва лига откако потпиша за рускиот тим Ростов. Тошевски блесна во...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе