ВЕЌЕ МИ НЕДОСТАСУВАШ

Две пријателки две делат радост и тага, подеми и падови. Кога животот се распаѓа и ги става пред искушенија само вистинските пријатели остануваат заедно. Дали и тие две ќе останат...

ПАНКОТ НЕ Е МРТОВ

Во раните 1990-ти се распаднала рок-група на Мирса, која тогаш имала култен статус. Еден ден тој добива понуда заедно со неговата стара група, да свири на една прослава во Дебар....

ИЗВИДНИЧКИ ВОДИЧ ЗА ЗОМБИ АПОКАЛИПСА

Тројца извидници, во пресрет на нивното последно кампување, го откриваат вистинското значење на пријателството кога се обидуваат да го спасат својот град од појава на зомби. Режија: Кристофер Лендон; Улоги:...

ПАН:ПАТУВАЊЕ ВО НЕДОЈДИЈА

Секоја легенда има почеток. Петар беше само обично момче, додека не влезе во фантастичниот свет на пирати, воини и вили-во светот наречен Недојдија... Режија:Џо Рајт; Улоги: Леви Милер, Хју Џекман,...

БУДЕЊЕ ОД МРТВИТЕ

Пропуштени шанси и години. Извалкани судбини на една генерација која може многу повеќе ако се врати во живот... Режија:Милош Радивојевиќ; Улоги:Светозар Цветковиќ, Љуба Тадиќ, Тихомир Станиќ https://www.youtube.com/watch?v=PbZtFCuwd50

КОГА ЌЕ СЕ ИЗГАСНАТ СВЕТЛАТА

Страшното чудовиште кое ја плашеше Ребека се појавува само кога светлата се изгаснати. Сега го напаѓа брат и таа мора да ја открие вистината за да ги спаси сите. Режија:...

ЗАМИНУВАЊА

Даиго останува без оркестарот кој многу го сака и се враќа во родното место. Барајќи нова работа, ќе најде необично работно место кое ќе му ги смени и животот и...

ОДРЕДОТ НА ОТПИШАНИТЕ

Тие се група злосторници на кои не сакате да им се спротиставите. „Одредот на отпишаните“ тргнува во опасна мисија во замена за противуслуги. Гледајте го филмот кој освои „Оскар“. Режија:...

НАШИОТ БРЕНД:КРИЗА

Кога кандидатот за претседател е контроверзен и има темни дамки од минатото а жедта за власт е голема, потребна му е неверојатно добра кампања за да стигне до целта! Режија:...

МРТВА РИБА

Еден обичен ден на Абе му се претвора во пеколен. Девојка му има нова вест, има 24 часа да ги врати долговите а мобилниот телефон по грешка го менува со...