Категорија : Топ тема

Топ тема

Топ Тема 21.07.2020

Дејан Дејан
Стабилна влада или вовед во криза? Колку поделбата по етнички блокови и и националистичкиот печат на изборите ќе ја составуваат новата влада? Ударот за македонската...
Избори 2020 Македонија Топ тема

Кој колку доби или изгуби на вчерашните парламентарни избори во споредба со 2016-та година?

Дејан Дејан
Боби Христов ги анализира резултатите од вчерашните парламентарни избори , споредувајќи ги со изборите кои се одржаа во 2016-тата година. Колку партиите изгубија гласови во...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе