Категорија : Емисии

Емисии Код

КОД: Крај на бегството на Палевски Палчо, за одговори за убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски

Дејан Дејан
Прво обвинение за осомничените соучесници кои признаа вина за грабнувањето и убиствата на велешанецот Панче Жежовски и 14-годишната Вања Ѓорчевска, а посебно обвинение за првоосомничениот...
Вести Код Македонија Најважни

Андов во разговор за КОД открива што се носел Палевски во неговиот куфер

Дејан Дејан
Директорот на затворот Филип Андов во интервју за КОД открива што се имало во куферот на Љупчо Палевски Палчо кога тој беше донесен во затворот...
Емисии Топ тема

„Топ тема“: На хартија мед и млеко, но како ќе се спроведат ветувањата за борбата со корупцијата?

Дејан Дејан
Нулта корупција и независно судство. На хартија, мед и млеко но како во пракса ќе се спроведат партиски програми за борбата со корупцијата и реформа...
Црвена линија

Црвена линија с4.е149, денеска во 16:15 (16 мај ’24)

Дејан Дејан
Секојдневно сме сведоци на сообраќајни несреќи предизвикани од ниската сообраќајна култура кај сите учесници во сообраќајот: пешаци, велосипедисти, моторџии и возачи на најново електрични тротинети. Од...
Емисии Топ тема

„Топ тема“ (14.05.2024) Опортунизам за дома, со потенцијал за изолационизам од надвор

Дејан Дејан
Од честитка на македонски од Макрон, до остри критики од семејството на Европските народни партии, на чија поддршка се повикуваше. Опортунизам за дома, со потенцијал...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе