Категорија : Емисии

Емисии Топ тема

„Топ тема“ (07.06.2024) – Децентрализација на оперативните зафати за растоварување на Клинички

Дејан Дејан
Здравствениот систем во Македонија, за жал, е централизиран во Скопје. Ако одредени интервенции се работеа во внатрешноста, конкретно Тетово, Гостивар, Штип, Битола, немаше многу да...
Црвена линија

Црвена линија с4.е164, денеска во 16:15 (07 јуни ’24)

Дејан Дејан
Шест граѓански организации поднесоа иницијатива до Уставниот суд за оцена на уставноста и законитоста на два члена од изборниот законик, со кои на независните кандидати...
Емисии Топ тема

Топ Тема – Како резултатите од изборите би се одразиле на проширувањето? 06.06.2024

Дејан Дејан
Зошто се важни изборите за Европскиот Парламент не само за земјите членки на Унијата туку и за кандидатите, особено за Земјите од Западен Балкан. Како...
Црвена линија

Црвена линија с4.е163, денеска во 16:15 (06 јуни ’24)

Дејан Дејан
Од Јавното претпријатие за државни патишта се пофалија со нови милиони евра наплатена патарина. Граѓаните се жалат – патарините прескапи, автопатите полни со дупки. Каде завршуваат...
Емисии Код

КОД: Обвинение за убиствата на Вања и Палчо; Што ги затвори хируршките сали, саботажа или негрижа

Дејан Дејан
И таткото на Вања Ѓорчевска се најде на листата обвинети за смртта на својата ќерка. Подигнато обвинение за двете свирепи убиства, истрагата за Палчо продолжува....

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе