Категорија : Код

Емисии Код

КОД: Министер за образование во придружба на газда на стриптиз бар, должни на Еуростандард, интервју со Петровска

Дејан Дејан
Во рамките на истражувањата за Дрин Ахмети внукот на лидерот на ДУИ, КОД во ова издание открива дека неговиот партнер од САД, Ник Назар Мехмети...
Вести Код Македонија

КОД: Фирма со руски капитал со ниска цена на тендер се обидела да „влезе“ во Министерството за одбрана

Дејан Дејан
Фирма со руски капитал и со седиште во Европска Унија се обидела да добие тендер во Министерството за одбрана со кој би имала пристап до...
Код Македонија

КОД: Како Ник, сопственик на стриптиз клубови во Далас стана партнер на внукот на Али Ахмети, Дрин во Соравиа

Дејан Дејан
-Ник Мехмети основал фирма во Скопје со основачки капитал од 3 милиони евра. Во Далас има стриптиз барови. Фирмата се наоѓа на истата адреса со...
Емисии Код Македонија Топ вести

КОД: Објавена потерница за Шеваљ Муареми и на уште 7 членови на Дуќанџик

Дејан Дејан
Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција се пресели во нова зграда, а дали принудно ќе во земјава ќе се пресели и главниот бос...
Емисии Код Македонија

КОД открива: Kои се трите фирми кои го добиле увозот на јаглен за потребите на РЕК Битола

Дејан Дејан
Тринаесети февруари.  Обичен ден за сите граѓани. Но, не и за АД ЕСМ. Се потпишува највредниот тендер досега за ископ на јаглен. Тежок 46 милиони...
Емисии Код Македонија

КОД: АД ЕСМ должи милиони, а во истовреме троши огромни суми на тендери

Дејан Дејан
Милионските суми кои треба да ги плати ЕСМ не се лесни за плаќање. Барем според финасиските картички на ова претпријатие. Немајќи пари освен од Владата...
Емисии Код

КОД: ЕСМ пред колапс поради долгови, колку пари голта РЕК Битола за рентање на опрема и за јаглен, мазут-бегство на РКМ

Дејан Дејан
Стигнаа долговите за наплата, ЕСМ пред финансиски колапс? Како финансиска дупка без дно, КОД пресметува колку пари се фрлени во приватни фирми за услуги и...
Код

Реакција на македонската компанија Раде Кончар на емисијата КОД за Трафостаницата Охрид

Дејан Дејан
Од македонската компанија Раде Кончар реагираат бидејќи името на нивната компанија е спомнато во прилогот на КОД за неизградената трафостаница кај Охрид, за чија изградба...
Економија Емисии Код Македонија

КОД: Како МЕПСО прифати зголемување за 3 милиони евра за неизградената трафостаница Охрид

Дејан Дејан
КОД во ова емисија истражува зошто големиот енергетски проект за поврзување со Албанија не е готов иако ланската пролет заврши рокот. Од МЕПСО чија инвестиција...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе