Категорија : Забава

Забава Свет

Објавени номинациите за Оскар – “Менк” на Финчер со 10 можни награди

Дејан Дејан
Започнува трката за Оскар!  Пријанка Чопра Џонас и Ник Џонас ги објавија номинациите на Американската Академија за филмски уметности и науки во 23 категории. Биографската...
Вести Забава Култура Свет

Почина легендарниот Шон Конери – за многумина најдобриот Џејмс Бонд

Дејан Дејан
Најславниот Џејмс Бонд, шкотскиот актер Шон Конери почина на 90-годишна возраст. Неговото семејство јави дека починал во сон, во својот дом на Бахамите. Сепак, велат...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе