Категорија : Магазин

Вести Забава Магазин

Крокодилот на „Лакост“ во завој – францускиот бренд со изменето лого му изрази поддршка на Ѓоковиќ

Дејан Дејан
Компанијата „Лакост“, која е технички спонзор на Новак Ѓоковиќ, е со најдобриот светски тенисер и кога му е најтешко. По повлекувањето од Ролан Гарос и...
Вести Магазин

ФОТО: Нова свадба во британското кралско семејство- се женеше војводата од Вестминстер

Дејан Дејан
Оливија Хенсон на својата венчавка со Војводата од Вестминстер стигна со лимузина што е обичај за свадбите во англиското кралство семејство. Хенсон е новата Војводка...
Вести Култура Магазин Македонија

Прилепскиот театар со премиерата „Бура“ од Шекспир

Дејан Дејан
Во прилепскиот театар „Војдан Чернодрински“ вечерва од 20 часот, на сцената ќе ја изведат претставата „Бура“ од Вилијам Шекспир, во режија на Џон Блондел. Ова...
Магазин

(видео)ЈП„Лајка“: Присила е помалку од една година во прифатилиште и бара дом, таа има прекрасен карактер и мила природа

Дејан Дејан
Со помош на Лара Иванова и ЈП„Лајка“ и дава видливост на Присила, на нејзината мила ѕвезда, љубопитност и за жал долгата потрага по дом. Присила...
Вести Магазин

„Хидро-боб“ фризура или сепак кадрици? – Летни трендови кои следуваат за 2024 година

Дејан Дејан
Вечен проблем на секоја жена е каква ќе биде следната фризура која ќе го краси нејзиниот профил. Понекогаш фризерските салони наликуваат на вулкан кој само...
Магазин

Семинар за практична примена на методологијата NTC за вработени на Бимилк

Дејан Дејан
Подигнување на свеста за вредностите кои се негуваат и развиваат во рамки на семејството и потсетување на значењето на семејните вредности меѓу вработените, но и...
Магазин

Награди за најдобрите млади уметници од Туркиш Ерлајнс

Дејан Дејан
Награди за најталентираните беа доделени за уметничкиот натпревар организиран од Туркиш Ерлајнс. Беа доделени награди во 8 категории на осум ученици . Церемонијата го одбележа...
Борба против Лажни вести Вести Магазин Македонија Наука и здравје

Компјутерски алатки со вештачка интелигенција навлегуваат во секојдневието на човекот

Дејан Дејан
Компанијата Мајкрософт работи напорно во привлекувањето на нови корисници, каде истите ќе може да ги користат новите алатки придружени со вештачката интелигенција. „Влегуваме во оваа...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе