Црвена линија

Црвена линија с4.е147, денеска во 16:15 (14 мај ’24)

Овој викенд, четврта година по ред, се одржува масовната еколошка акција „Генералка викенд“. Ќе се чисти во сите општини и националните паркови Шар Планина и Галичица.
Дали треба ваквите акции почесто да се организираат?
Може ли со едукација на населението да престане потребата од вакви акции?
Анкета: Дали го рециклирате сметот од вашиот дом? ДА/НЕ

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Црвена линија с4.е173, денеска во 16:15 (20 јуни ’24)

Дејан Дејан

Црвена линија с4.е172, денеска во 16:15 (19 јуни ’24)

Дејан Дејан

Црвена линија с4.е171, денеска во 16:15 (18 јуни ’24)

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе