Вести Избори 2024 Македонија

Претседателски и парламентарни избори 2024 – изборна хроника 20.04.2024

Претседателските кандидати ја продолжуваат камањата за изборите кои треба да се оджат в средa, на 24-ти април.

На два дена пред завршувањетo на кампањата за првиот круг ги испратија своите пораки до граѓаните.

На 23-ти ден пред гласањето е предизборен молк.

Паралелно продолжува и кампањата за праламентарните  избори на кои ќе се одржат на осми мај. Kaмпањата за парламентарните избори ќе тече и за време на предизборниот молк за претседателските избори.

Во продолжение ви ги пренесуваме пораките што денеска беа испратени на гласачите.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Мицотакис: Пријателите во Северна Македонија треба да сфатат дека заврши предизборниот период, време е да станат сериозни

Дејан Дејан

Не пијте вода од водоводот, заматена е – ЦУК со предупредување до кумановци по синоќешните врнежи

Дејан Дејан

Шпанија, Норвешка и Ирска ја признаа Палестина, Израел ги отповика амбасадорите

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе