Вести Забава Магазин Топ вести

Од салати до чоколадни статуетки – Што се јадеше на доделувањето на Оскарите?

Не недостасуваше храна на 96-то издание на Оскарите, што се одржа ноќеска, манифестација на која „Опенхајмер“ ја „збриша“ конкуренцијата. За неа беа задолжени австриско-американски шеф, Волфганг Пук, кој по 30-ти пат беше ангажиран на свеченоста, како и Елиот Грувер.

Менито ги задоволи сите вкусови – вегански, вегетаријански, невегетаријански. Беше подготвен широк избор на храна од десерти до месни деликатеси.

За предјадење се служеа супа од ракови, лигњи, печена туна, барата, коктел од шкампи, остриги Рокфелер, како и четири видови на салата – Цезар салата, Оскар салата, посебна салата и салата од репка.

На менито имаше и тестенини, како и широк избор на прилози, вклучувајќи пире од компир, спанаќ, печени моркови, зелје и помфрит. Славните личности уживаа и во специјалитети како макарони со сирење и тартуфи и пити со пилешко и тартуфи. Подготвени беа и чоколадни фигури во форма на оскаровските статуетки.

И тоа не е се. На секое седиште во театарот Долби, каде се одржа церемонијата, беа поставени кутии со ужина во кои имаше бонбони „Мајк&Ајк“, ѓеврек со сенф и шише вода.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Мицотакис: Пријателите во Северна Македонија треба да сфатат дека заврши предизборниот период, време е да станат сериозни

Дејан Дејан

Не пијте вода од водоводот, заматена е – ЦУК со предупредување до кумановци по синоќешните врнежи

Дејан Дејан

Шпанија, Норвешка и Ирска ја признаа Палестина, Израел ги отповика амбасадорите

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе