win-win Емисии

„Вин-Вин“ (29.02.2024) Темата претседател Албанец е за дефокус на јавноста од проблемите во државата

Трката за претседател на државата уште не е започната, Ахмети и Таравари ја прогласија за последна, најавувајќи избор на претседател во собранието со Бадентерово мнозиство.
Дали е ова уцена или само предизборна манипулација? – Што го прави претседателот консензуален? – Уставот е акт на општествен договор или партиска поделба на изборниот плен?
Вечерва во „Вин-Вин“ дебатираа универзитетската професорка Мирјана Најчевска, Иванка Василевска, универзитетска професорка и актуелна пратеничка на ВМРО-ДПМНЕ, и Башким Бакиу, шеф на изборниот штаб на кандидатот за претседател на албанската опозиција, Арбен Таравари.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Дејан Дејан

КОД: Премиера на „Скршени синџири: Враќање по ИСИС“, предизвици и ризици за повратниците

Дејан Дејан

ВИН ВИН (23.05.2024) Дали по изборната хаварија СДСМ ќе оди на идеолошки и кадровски ремонт, дебата со Никица Корубин и Џелал Незири

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе