win-win Емисии

Вин-Вин (25.01.2024): Ден за оставки, пржинскиот модел за техничка влада доведен до апсурд

Ден за оставки, па брза трака за избор на собраниски спикер и техничка влада. Пржинскиот модел доведен до апсурд, сите деривати од тој процес завршија неславно.
Се е подготвено за долга безмилосна вербална војна за изборниот плен.
За наративот, партнерите, актерите, анкетните пораки вечерва во Вин-Вин дебатираа Васко Наумовски и Петар Арсовски.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

(ВИДЕО) Дали бродови и книги од Тито ја поскапуваат струјата?- ХоризонТелма Еп.20

Дејан Дејан

Топ Тема интервју со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски 19.06.2024

Дејан Дејан

„Топ тема“ (18.06.2024): Укинување на економските директори и спојување на Клинички центар

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе