win-win Емисии

Вин Вин 21.12.2023

Македонската економија во 2023 продолжи да ги живее шоковите од кризните години, низок раст, продолжена висока инфлација, синдикати на улица, корекција на плати, недостижна потрошувачка кошничка.

Избегнавме колапс, но егзистенцијалните закани се тука. Како да се менаџираат јавните финансии?

Вечерва во Вин-Вин дебатираат Трајко Славески и Ванчо Узунов.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

„Топ тема“ (14.06.2024) Синдикатите со различни ставови за реорганизацијата на владата

Дејан Дејан

„Вин-Вин“ (13.06.2024) Што содржи нацрт текстот за измените на законот за судски совет

Дејан Дејан

„Топ тема“ (11.06.2024) Ниту зголемениот праг за потписи не ги обесхрабрува независните за избори

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе