Вести Македонија Топ вести

Автобусот што ги превезувал македонските патници од Истанбул е на Беса Транс

Автобусот кој ноќеска се запалил во Бугарија и каде загинаа 46 патници меѓу кои и деца, бил на тетовскиот авто превозник Беса Транс, објави Слободен печат.

Станувало збор за екскурзија на релација Скопје – Истанбул – Скопје, а голем дел фотографии и видеа од истата се објавени на Фејсбук страната на компанијата Беса Транс.

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Вчера имало проблем со електроенергетската мрежа во Македонија и можело да има сличен колапс и снемување струја како денеска во половина балкански држави, тврдат во БиХ?

Дејан Дејан

Во Пакистан експлодира бомба крај пат при што загинаа пет војници

Дејан Дејан

Нормализиран сообраќајот на патот Градско – Велес

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе