Топ тема

Топ Тема – Дали партиски кадри ќе се вдомат во новата Комисија за заштита од дискриминација?

Дали партиски кадри ќе се вдомат во новата Комисија за заштита од дискриминација? Како законот остана без клучен амандман што обезбедува транспарентен избор? Има ли механизми за заштита на ранливите граѓани и казни за сите кои дискриминираат или се ќе остане на хартија? Во Топ тема со Сања Васиќ дебатираат пратеничките Жаклина Пешевска од ВМРО-ДПМНЕ и Маја Морачанин од владејачката коалиција со граѓанските активисти Стојан Мишев и Драгана Дрндаревска.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Топ Тема (16.07.2024) Дали ќе има промена на курс на надворешната политика на САД доколку Трамп биде избран за претседател

Дејан Дејан

Топ Тема интервју со министерката за образование Весна Јаневска 15.07.2024

Дејан Дејан

Топ Тема 12.07.2024

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе