Надал е неприкосновен шампион на Монте Карло

На Рафаел Надал му беа потребни само час и половина за да дојде до 11-тата титула на мастерсот во Монте Карло, откако го совлада Кеи Нишикори во големото финале. Шпанецот...

АТП МАСТЕРС МОНТЕ КАРЛО: НАДАЛ И НИШИКОРИ ЌЕ ИГРААТ ЗА ТИТУЛА

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал и јапонецот  Кеи Нишикори    ќе играат во финалето на  турнирот од Мастерс серијата што се одржува во Монте Карло.Во првото полуфинале,Надал за 92 минути игра во...

Тенисерките поразени на стартот од Фед купот во Тунис

Македонската женска тениска репрезентација загуби на стартот од Ерменија со 3:0, во првото коло од А групата во Третата евроафриканска зона во ФЕД купот. Марија Еленова беше поразена од Ана...

Бугарија пресилна, Македонија и следната година во Третата европска група

Македонската тениска репрезентација не успеа да обезбеди финале на турнирот во Пловдив во рамките на третата Европска група од Дејвис купот. Домаќинот Бугарија беше поуспешен од нашиот национален тим со...

ДЕЈВИС КУП: МАКЕДОНИЈА ЈА ПОБЕДИ АЛБАНИЈА СО 3-0

Македонската тениска репрезентација игра во голем стил на турнирот во Пловдив што е дел од Третата Европска зона на Дејвис купот.После вчерашната победичка увертира од 2-1 со Исланд,денеска македонските тенисери...

Тенисерите го решија Исланд, утре на мегдан со Албанија

Македонската тениска репрезентација го победи Исланд во првото коло на турнирот во Варна, Бугарија во рамки на третата група во Дејвис-купот. Нашите тенисери беа подобри во сингл конкуренција и поведоа...

Надал со Тим и Димитров, Чилиќ кај Федерер

Познати се групите за завршниот Мастерс турнир на најдобрите осум тенисер што ќе се игра во Лондон. Пит Сампрас и Борис Бекер ја имаат честа да ги носат имињата на...